Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Mop Parowy .net | August 27, 2016

Scroll to top

Top

2 Comments

Tanie mopy - drogie mopy - jakiego mopa kupić? - Mop Parowy .net

Tanie mopy – drogie mopy – jakiego mopa kupić?
admin
  • On 11 grudnia 2013

Niejednokrotnie otrzymujemy pytania od naszych czytelników – jak to się dzieje, że mopy parowe można kupić albo w okolicach 110-130zł albo za niecałe 300zł. Z czego wynika taki rozrzut cen? Wielu czytelników bowiem rozpoznaje, że mogą to być te same mopy. Postanowiliśmy raz na zawsze rozwiać wszelkie mity i wytłumaczyć na czym polega różnica.

Na czym polega różnica między drogimi mopami i tanimi z allegro?

Aby zrozumieć tę kwestię należy delikatnie wejść w temat. Postaramy się go więc przybliżyć. Faktycznie w serwisie aukcyjnym allegro dostępne są tanie mopy parowe. Może nawet okazać się czasem tak, że niektóre z nich będą działać poprawnie. Jednak nie musi tak być. Mopy parowe z założenia są kapryśne – woda nigdy nie jest obojętna dla urządzeń elektrycznych. Można powiedzieć, że woda i metal zawsze są w konflikcie.

Istnieje wiele fabryk produkujących mopy parowe. Jest jednak dosłownie kilka, być może dwie, które produkują mopy parowe naprawdę dobrej jakości, które poprawiły konstrukcję grzałki, zabezpieczyły elektronikę, zastosowały materiały wyższej jakości. Większość fabryk prowadzi politykę ilościową – produkują i sprzedają możliwie dużo mopów parowych, które nie mają prawa przetrwać długiego kontaktu z wodą – uszkodzeniu ulegają grzałki, pompki, wężyki, niezabezpieczona przed wilgocią elektronika. Cel jest prosty – mop w takim słabym wykonaniu ma być tani w produkcji, ma się też zepsuć aby wyprodukować i sprzedać kolejny.

Mopy wysokiej jakości i walka ceną na allegro

Są też producenci, którzy oferują mopy w naprawdę dobrej jakości. Ich mopy jednak są droższe w zakupie. Rzadko sprzedawcy z allegro po nie sięgają – z prostego względu – nie opłaca się kupować droższych mopów w czasie gdy na allegro trwa walka cenowa – „kto sprzeda taniej” – sprzedawcy prześcigają się w cenie – czasem do takiego stopnia, że samego mopa sprzedają poniżej ceny zakupu a zarabiają dopiero na zawyżonych kosztach dostawy.

Jakiego mopa parowego kupić? Na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności należy przeanalizować okres gwarancyjny jaki oferuje nam sprzedawca. Warto aby wynosił dwa lata. Należy też przeanalizować czy sprzedawca ma jakąś historię i co bardzo ważne – w jakim stopniu zna się on na mopach parowych, w jakim stopniu specjalizuje się w ich sprzedaży i serwisie. Oto bowiem często jest tak, że sprzedawca sprzedaje wiele różnych produktów, z różnych działów – w tym m.in. mopy parowe, które sprzedaje gdyż cieszą się one dużą popularnością – przestrzegamy przed takimi sytuacjami. Warto zapytać sprzedawcę w jaki sposób uwzględni on ewentualną reklamację mopa parowego – czy posiada on odpowiednie zaplecze serwisowe?

Kolejna sprawa – pozostawiamy ją samym czytelnikom do rozważenia – czy sprzedawca, który sprzedaje mopy po cenie zakupu albo poniżej tej ceny, do tego zmuszony jest oddać około 6% kwoty ceny zakupu jako prowizję allegro a zarabia jedynie na zawyżonych kosztach wysyłki i na ilości – czy sprzedawca taki jest w stanie zapewnić nam jakąkolwiek obsługę posprzedażową?

Comments

  1. grazyna

    Ja na pewno wolałabym kupić jak najtaniej, ale mieć pewność, że w razie czego mogę zwrócić lub naprawić. Raz kupiłam na bazarku, okazał się uszkodzony, a jak za tydzień tam wróciłam, nie było już tego stoiska, ani tego sprzedawcy. :(

    • admin

      Jest pewna cena poniżej której nikomu zwyczajnie nie będzie się opłacało tego mopa sprzedawać – tzn aby uściślić – nikomu nie będzie się chciało świadczyć wszystkich usług w zakresie serwisu i gwarancji poniżej określonego pułapu…

Submit a Comment